Gemstone doublet necklace with diamonds
- Description
- Details
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| L x W x H | 40 × 10 × 10 mm |
| Center gemstone | Opal Doublet |
| Center shape | Oval |
| Center size | 9×7 |
| Center setting type | Prong |
| Side setting type | Prong |
| Approx. diamond weight | 0.210 |
| Approx. metal weight | 1.521, 1.450 |
| Style | ND0682 |
| Metal colour | Yellow gold |
| Metal karat | 14K |
